Dolnośląskie Targi Stomatologiczne Dentamed

Już po raz kolejny Gabinet Stomatologiczny Twój Uśmiech gościł na bardzo interesujących targach stomatologicznych, które odbywały się 7 i 8 listopada w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF we Wrocławiu.

Zmiana nastawienia pacjenta

Od dawna jesteśmy nastawieni na zmianę pokutujących stereotypów dotyczących wizyt u dentysty. Cieszy nas to, że w podczas targów, producenci sprzętu zaprezentowali urządzenia, które wychodzą na przeciw takim działalniom. Można było zobaczyć m. in. Siedzenie dla pacjentów, które miało wbudowaną opcję masażu. Celem takiego zabiegu jest odstresowanie pacjenta przed wizytą.

Innowacje

Nastepnym ważnym punktem targów są innowacje, które zawsze przykuwają naszą uwagę. W tym roku zaprezentowano nowoczesny skaner 3D do odbudowy protetycznej i supergętkie narzędzia do opracowywania kanałów zębowych.

Estetyka

Ciekawie wypadły specjalne warsztaty poświęcone stomatologii estetycznej. Ich realizacja w trakcie trwania wydarzenia pokazuje jak dużą rolę zaczyna odgrywać ten dział stomatologii.

Podsumowanie

Targi z pewnością są „oknem na świat” nowinek i produktów, dlatego co roku w nich uczestniczymy. Tegoroczna edycja, tak jak i poprzednia pokazały, że najnowsza technologia rewolucjonizuje branżę.
Ważne jest również nastawianie do pacjenta, aby nie czuł strachu przed wizytą, a leczenie żeby odbywało się bez bólu i stresu.